Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Witamina K2 MK-7

( ilość produktów: 10 )

Witamina K odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia. Dlatego jest jednym z niezbędnych składników codziennej diety. Jej wpływ na procesy krzepnięcia krwi oraz gospodarkę wapniową sprawiają, że warto zadbać o odpowiednie spożycie tej substancji, wspierając tym samym prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli cenisz sobie naturalne suplementy diety wolne od sztucznych dodatków, w asortymencie Biodly.pl umieściliśmy preparaty z witaminą K2 MK-7 w formie tabletek i łatwo przyswajalnych kapsułek. Gwarantujemy, że każdy produkt spełnia najwyższe standardy jakości, zapewniając Ci skuteczność i pełne bezpieczeństwo.

Witamina K2 MK-7 - właściwości

Witamina K2 MK-7 to jedna z najbardziej skutecznie przyswajalnych form witaminy K. Ta cenna substancja jest wytwarzana w procesie naturalnej fermentacji bakteryjnej, co czyni ją szczególnie korzystną dla zdrowia. Zastanawiasz się, po co jest w organizmie witamina K2 MK-7? Właściwości tego składnika są imponujące. Taka forma witaminy K bowiem:

wspiera utrzymanie zdrowych kości,

przyczynia się do szybszej regeneracji kości po złamaniach,

odpowiada za prawidłowe wchłanianie i wykorzystanie fosforu oraz wapnia,

wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego i mięśni,

zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru oraz miażdżycy,

odpowiada za prawidłowe procesy krzepnięcia krwi.

Ponadto witamina K2 MK-7 wpływa na działanie układu krążenia, wygląd skóry, kondycję serca i funkcjonowanie mózgu.

Jakie są objawy niedoboru witaminy K2 MK-7?

Niedobór witaminy K2 MK-7 może objawiać się różnymi dolegliwościami. Zwiększone zmęczenie i osłabienie organizmu to jedne z nich. Deficyt tego składnika może także przejawiać się poprzez częste krwawienia z nosa, dziąseł oraz przewodu pokarmowego lub moczowego.

Nadmiar witaminy K2 MK-7 - objawy

Witamina K2 MK-7 jest rozpuszczalna w tłuszczach, a nadmiar tej witaminy rzadko pojawia się na skutek spożywania produktów. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości suplementów diety z tym składnikiem może prowadzić do pewnych skutków ubocznych. Przedawkowanie witaminy K2 MK-7 może być przyczyną nadmiernego krzepnięcia. W niektórych przypadkach nadmiar witaminy K2 MK-7 wywołuje biegunkę. Czy zatem każdy może zdecydować się na suplementację preparatami, w których znajduje się witamina K2MK-7? Przeciwskazania do przyjmowania takich suplementów mogą mieć osoby biorące leki przeciwkrzepliwe, ponieważ może to wpływać na ich skuteczność.

Witamina K2 MK-7 – dawkowanie naturalnych suplementów diety

Odpowiednia suplementacja oraz przestrzeganie odpowiednich dawek są kluczowe dla utrzymania zdrowia. W Polsce zaleca się przyjmowanie 1 mcg witaminy K2 MK7 na każdy kilogram masy ciała. Podczas spożywania suplementów z tym składnikiem istotne jest również, aby pamiętać, że witamina ta rozpuszcza się w tłuszczach. Dlatego preparaty należy brać w trakcie posiłków, co maksymalizuje ich skuteczność.

Witamina K2 MK-7 w ciąży

Suplementacja witaminy K jest zalecana kobietom, które spodziewają się dziecka. Preparaty, w których składzie znajduje się witamina K2 MK-7, w ciąży wpływają na aktywność i działanie witaminy D. To właśnie dzięki niej wapń transportowany jest do kości i nie odkłada się w tętnicach. Przeprowadzone badania wskazują, że przyjmowanie witaminy K2 podczas ciąży ma znaczący wpływ na prawidłowe uformowanie kształtu twarzy, głowy, szkieletu, a także uzębienia dziecka.

Witamina K2 MK-7 a ryzyko chorób serca

Mechanizm gromadzenia się wapnia w naczyniach krwionośnych jest powszechnie uznawany za czynnik zwiększający ryzyko chorób serca i innych schorzeń układu krążenia. Witamina K2 w wersji MK-7 odgrywa kluczową rolę w regulowaniu gospodarki wapniowej organizmu. Jej działanie polega na skierowaniu wapnia do miejsc, gdzie jest on potrzebny, czyli do struktury kostnej. Tym samym wpływa korzystnie na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Witamina K2 MK-7 a mocne zęby

Białka osteokalcyny i matrix GLA, znane ze swojej roli w utrzymaniu zdrowych kości, pełnią również istotną funkcję w zapewnieniu mocnych zębów i przeciwdziałaniu próchnicy. Proces ten przebiega analogicznie do tego, który zachodzi w przypadku kości, co sprawia, że ich znaczenie dla zdrowia jamy ustnej jest niezaprzeczalne.

Białko matrix GLA pełni kluczową funkcję w regulowaniu poziomu wapnia, zapobiegając jego niekontrolowanemu odkładaniu się w miejscach, gdzie może to prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Z kolei białko osteokalcyna odpowiada za dystrybucję wapnia, kierując jego niewielką ilość precyzyjnie do obszarów zębów. Co więcej, oba białka odgrywają ważną rolę w mineralizacji uzębienia i ochronie przed próchnicą, a także bakteriami.

Wiesz już, czym jest witamina K2 MK-7. Działanie ta substancja ma wielokierunkowe. Skorzystaj z dobrodziejstw, jakie może przynieść odpowiednia suplementacja i ciesz się korzyściami dla swojego organizmu już dziś. Zapoznaj się zatem z naszym asortymentem. Dysponujemy różnorodnymi preparatami, w których znajduje się naturalna witamina K2 MK-7, co umożliwia dostosowanie suplementacji do indywidualnych potrzeb i preferencji. Mamy także suplementy K2 D3 w niezwykle korzystnych cenach. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1090 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Bardzo szybka dostawa!!! Polecam
2024-05-13
Jest ok
pixel