Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Witamina D3 w kapsułkach i tabletkach

( ilość produktów: 15 )

Witamina D3 to kluczowy składnik diety wpływający na wiele aspektów Twojego zdrowia. Jej niedobór może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, dlatego ważne jest zadbanie o odpowiednią ekspozycję na słońce i w razie potrzeby, suplementację. Szukasz wysokiej jakości preparatów z tym składnikiem od sprawdzonych i zaufanych producentów? Cenisz sobie ekologiczne i certyfikowane suplementy diety, które nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników? W Biodly.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór produktów w różnych formach i dawkach. Proponujemy nie tylko preparaty w postaci kapsułek, ale także kropli i tabletek, które pozwalają zadbać o prawidłowy poziom witaminy D3.

Witamina D3 – jaką rolę odgrywa w organizmie?

Witamina D3, zwana także cholekalcyferolem, pełni kluczową funkcję w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Jej głównym zadaniem jest wspomaganie wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego, co jest niezbędne dla utrzymania odpowiedniego poziomu tego pierwiastka w organizmie. Ponadto substancja ta wpływa na różnorodne procesy biologiczne, w tym na funkcjonowanie układu immunologicznego. Dlatego jej prawidłowy poziom jest tak istotny w przebiegu chorób o podłożu autoimmunologicznym oraz alergicznym. Witamina D3 zapobiega rozwojowi schorzeń neurodegeneracyjnych, w tym choroby Parkinsona i Alzheimera.

Witamina D3 – występowanie. Witamina D w pożywieniu

Wiesz już, jak ważna jest witamina D3, na co pomaga i jaką rolę odgrywa w organizmie. Największą ilość witaminy D3 można znaleźć w produktach pochodzenia zwierzęcego, które stanowią nieocenione źródło tego składnika odżywczego. Są to:

• świeży węgorz,

• śledź w oleju,

• sardynki,

• łosoś pieczony,

• świeży dorsz,

• ser żółty,

• mleko krowie,

• żółtko jaj.

Niedobór witaminy D3– skutki i objawy

Niedostateczna ilość witaminy D3 to poważna kwestia zdrowotna, która może prowadzić do wielu problemów. Poznaj najważniejsze skutki braku tego składnika.

• Osłabienie kości i ryzyko złamań

Niedobór witaminy D3 może prowadzić do osłabienia kości, co zwiększa ryzyko złamań. To zjawisko jest szczególnie istotne u osób starszych, dla których utrzymanie zdrowych kości jest kluczowe.

• Problemy z układem immunologicznym

Witamina D3 dla dorosłych, podobnie jak witamina D3 dla dzieci, odgrywa istotną rolę w regulacji funkcji układu immunologicznego. Niedobór tej substancji może zwiększyć podatność na infekcje i choroby.

• Problemy z mięśniami

Niedobór witaminy D3 może prowadzić do osłabienia mięśni, co z kolei zwiększa ryzyko upadków i urazów.

• Zmniejszone wchłanianie wapnia

Brak witaminy D3 może prowadzić do zmniejszonego wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie są objawy niedoboru witaminy D3. To tych najczęściej występujących można zaliczyć chroniczne zmęczenie, bóle kości i stawów, zmiany nastroju, choroby przyzębia, utratę apetytu, zaburzenia procesu widzenia, a także bezsenność. Niedobór substancji, jaką jest witamina D3, dla noworodka, niemowląt i małych dzieci może wiązać się z powolnym zrastaniem ciemiączka, krzywicą żeber, wydatnymi guzami czołowymi oraz zaburzeniami wzrostu.

Nadmiar witaminy D3. Czym grozi przedawkowanie witaminy D3?

Chociaż witamina D3 jest niezwykle istotna dla wielu procesów w organizmie, to jednak nadmiar tego składnika może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przedawkowanie witaminy D3 w skrajnych przypadkach może skutkować nadmiernym gromadzeniem się wapnia w organizmie, co z kolei prowadzi do hiperkalcemii.

Objawy nadmiaru witaminy D3 mogą obejmować nudności, wymioty, bóle głowy, utratę apetytu oraz zaburzenia rytmu serca. 

Dawkowanie witaminy D3

Wielu osób może napotykać trudności w dostarczeniu organizmowi wystarczającej ilości witaminy D3, zwłaszcza gdy ekspozycja na słońce jest ograniczona. Preparaty z tą substancją stanowią zatem wartościowe rozwiązanie dla tych, którzy nie są w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Warto jednak pamiętać, że suplementacja powinna być indywidualnie dostosowana do potrzeb każdej jednostki. Dlatego zawsze zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem regularnego stosowania preparatów. Specjalista zleci badanie witaminy D3 w organizmie mające na celu ustalenie jej poziomu. Nie wiesz, ile powinien wynosić optymalny poziom substancji, jaką jest witamina D3? Norma ta ma wartość:

• dla dorosłych - 31-50 ng/ml;

• dla młodzieży - 23 ng/ml;

• dla osób starszych – 40 ng/ml. 

Witamina D3 - cena naturalnych suplementów diety w Biodly.pl

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór ekologicznych suplementów diety, które wspierają utrzymanie optymalnego poziomu witaminy D3 w organizmie. Cena preparatów zależy od różnych czynników takich jak marka, skład, pojemność oraz wielkość opakowania. Nasz sklep online Biodly.pl oferuje konkurencyjne ceny, umożliwiając klientom korzystanie z naturalnych produktów bez konieczności przepłacania. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przygotowanymi propozycjami, w tym produktami zawierającymi jednocześnie witaminę K2 D3.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybka wysylka
2024-06-23
Szybko załatwione
pixel