Potas - suplementy diety zawierające potas
( ilość produktów: 5 )Jeśli zauważyłeś u siebie przewlekłe zmęczenie, nawracające bóle głowy, podenerwowanie lub problemy z zasypianiem, może to oznaczać, że cierpisz na niedobór potasu. W asortymencie Biodly.pl znajdziesz sprawdzone suplementy diety z tym pierwiastkiem, które nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów, ofertę stanowią także preparaty wieloskładnikowe, które mają w składzie fosfor, wapń i potas. Tabletki i kapsułki z asortymentu Biodly.pl pomogą Ci skutecznie uzupełnić niedobory tych składników odżywczych. Dzięki kompleksowemu składowi preparatów masz pewność, że wspierasz swoje zdrowie na wielu płaszczyznach.
Potas – jaką rolę odgrywa w organizmie?
Potas w organizmie jest jednym z najważniejszych pierwiastków i odgrywa niezwykle kluczową rolę. Odpowiada bowiem za zachowanie równowagi w wielu istotnych procesach fizjologicznych. Jego obecność ma ogromny wpływ na gospodarkę wodno-elektrolitową oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu kwasowo-zasadowego. Potas jest niezbędny do prawidłowego spalania białek i węglowodanów, co ma kluczowe znaczenie dla dostarczania energii organizmowi. Ponadto pierwiastek ten pełni istotną funkcję w procesie dotleniania mózgu i komórek, co wpływa na koncentrację, pamięć oraz ogólną sprawność umysłową.
Warto pamiętać, że narządami odpowiedzialnymi za utrzymanie właściwego stężenia potasu w organizmie są nerki. Dbają one o równowagę tego makroelementu, umożliwiając mu pełnienie swoich kluczowych funkcji.
Występowanie potasu w pożywieniu
Wiele osób nie wie, w czym jest potas. Ten pierwiastek występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Najlepszym źródłem potasu są przede wszystkim:
• mięso z kurczaka,
• mięso z królika,
• mięso czerwone,
• dziczyzna,
• ryby, w tym łosoś, flądra, sardynki i dorsz,
• brokuły,
• groch,
• fasola,
• bób,
• jabłka,
• jajo kurze,
• kasza gryczana,
• pomidory,
• ziemniaki,
• dynia.
Produkty bogate w potas to także soczewica, banany, kiwi, śliwki, morele, pomarańcze, pomelo, mleko, jogurty i orzechy.
Niedobór potasu – skutki i objawy
Zastanawiasz się, jak rozpoznać niedobór potasu? Objaw, który może świadczyć o deficycie tego pierwiastka to częste uczucie zmęczenia i osłabienia, zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Ponadto brak makroelementu może objawiać się nawracającymi bólami głowy, zaburzeniami snu, a nawet skurczami mięśni. Osoby dotknięte niedoborem potasu mogą także odczuwać wzmożoną podatność na stres oraz trudności w utrzymaniu równowagi emocjonalnej. Warto zwracać uwagę na sygnały wysyłane przez organizm, takie jak mrowienie lub drętwienie w kończynach, nieregularne bicie serca, znaczny wzrost ciśnienia tętniczego czy nawet nudności. Dlatego też, jeśli doświadczasz któregoś z wymienionych objawów, warto skonsultować się z lekarzem, aby dokładnie ocenić sytuację i dostosować dietę lub suplementację w celu przywrócenia odpowiedniego stężenia potasu w organizmie.
Co wypłukuje potas?
Jednym z najczęstszych powodów wypłukiwania potasu jest pocenie się szczególnie podczas intensywnego wysiłku fizycznego czy upalnych dni. Dodatkowo sytuacje, takie jak biegunka i wymioty znacząco zwiększają utratę tego makroelementu z organizmu.
Niekorzystny wpływ na poziom potasu ma także picie kawy i spożywanie alkoholu. Co więcej, dieta bogata w sól oraz nadmierne spożywanie słodyczy mogą przyczynić się do wystąpienia deficytu tego makroelementu.
Nadmiar potasu. Czym grozi przedawkowanie potasu?
Jedną z częstych przyczyn złego samopoczucia może być hiperkaliemia, czyli nadmiar potasu. Objawy wskazujące na przedawkowanie pierwiastka mogą obejmować osłabienie mięśni, zaburzenia rytmu serca, świadomości i czucia. W skrajnych przypadkach może dojść do porażenia mięśni szkieletowych oraz zatrzymania akcji serca. Inne niepokojące objawy to duszność, ból brzucha, nudności i wymioty.
Nie wiesz, dlaczego masz wysoki potas w organizmie? Przyczyn takiego stanu należy upatrywać w różnego rodzaju schorzeniach, w tym chorobie nerek, wrzodach żołądka oraz nieprawidłowym funkcjonowaniu trzustki. Innym powodem hiperkaliemii może być przyjmowanie leków diuretycznych, nasilone uwalnianie potasu przez komórki wskutek kwasicy metabolicznej lub hemolizy, a także białaczka.
Dawkowanie potasu
W zależności od wieku i stanu fizjologicznego zalecana dzienna dawka potasu wynosi odpowiednio:
• 0-6 miesięcy - 400 mg,
• 7-11 miesięcy - 750 mg,
• 1-3 lat - 800 mg,
• 4-6 lat - 1 100 mg,
• 7-9 lat - 1 800 mg,
• 10-12 lat - 2 400 mg,
• 13-15 lat - 3 000 mg,
• 16-18 lat - 3 500 mg.
Dzienne zapotrzebowanie na potas dla dorosłej osoby wynosi 2000-3000 mg.
Jaki suplement z potasem warto wybrać?
Wybierając suplement z potasem, istotne jest skoncentrowanie się na produkcie, który spełni Twoje indywidualne potrzeby zdrowotne. Warto wybierać naturalne preparaty od renomowanych producentów, których skład jest starannie przebadany i pozbawiony sztucznych dodatków czy konserwantów. Preparaty wieloskładnikowe, zawierające magnez z potasem mogą zapewnić kompleksowe wsparcie dla organizmu. Wybierając odpowiedni suplement, możesz skutecznie uzupełnić niedobory tego pierwiastka, wspierając zdrowie serca, układu nerwowego oraz utrzymanie równowagi elektrolitowej.
Preparaty z potasem na ciśnienie w Biodly.pl
W asortymencie Biodly.pl znajdziesz nie tylko suplementy diety jednoskładnikowe z potasem, ale także preparaty dodatkowo zawierające czosnek, aronię czarną i głóg. To ekstrakty, które od wieków są doceniane za swoje korzystne działanie na serce i ciśnienie krwi. Nasze produkty pozwalają zadbać o odpowiednią kondycję naczyń krwionośnych oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
Ekologiczne suplementy diety z potasem – cena
Cena naszych ekologicznych suplementów diety z potasem jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników, takich jak marka, skład, ilość tabletek czy kapsułek w opakowaniu, a także dodatkowe składniki obecne w preparacie. Warto jednak zauważyć, że inwestycja w bio suplementy z potasem takie chociażby jak Potassium formeds z naszej oferty, może przynieść liczne korzyści dla zdrowia.
Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek zmiany w diecie czy suplementacji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby dostosować preparat do indywidualnych potrzeb organizmu. Zadbaj o swoje zdrowie i wzmocnij swój organizm już dziś!